TL Ikonu TL Yükle Online İşlemler

Selfy’lilerin artık kendine ait bir alışveriş kartı var! Selfy’liler bu kart ile istediği kadar bakiye yüklüyor, istediği yerde gönlünce harcıyor!

Üstelik kartı aktive eden Selfy’liler haftalık 5GB internet kazanıyor.  

Selfycard’ı Nasıl Kullanırım?
 • Sana en yakın Türk Telekom Bayi, D&R mağazaları ve dr.com.tr'den Selfycard’ı almalısın.          
 • Sahip olduğun kartın bilgilerini Selfy mobil uygulamasında “Kart Ekle” alanına girmelisin.        
 • Selfycard’a bakiye yükledikten sonra dilediğince harcayabilirsin.        
 • Eğer Selfy’li değilsen SELFY yazıp 4545’e ücretsiz SMS atabilir, Türk Telekom Çağrı Merkezini arayabilir ya da en yakın Türk Telekom bayiine gidebilirsin.
Haftalık 5GB Hediyesini
Nasıl Alırım?
 • Selfycard’a özel haftalık 5 GB hediyen için kartını Selfy mobil uygulamasına eklemelisin.         
 • Kartı aktive ettikten sonra haftalık 5GB hediyesi hattına yüklenecektir.
 • Bir hafta boyunca geçerlidir.        
 • Bir kişi bir kez kullanabilir.
Sıkça Sorulan Sorular

Selfycard nedir?

Selfy’lilere özel ön ödemeli bir karttır. Yüklediğin bakiye kadar harcama yapabilirsin. Kredi kartı / Banka kartı'nın geçtiği her yerde güvenle işlem yapabilirsin.

Selfycard her yerde kullanılabilir mi?

Kartınızı yurtiçi ve yurtdışında hizmet veren tüm mağazalarda ve internet sitelerinde kullanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, kredi kartı / banka kartı'nın geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

Selfycard kullanmak için yaş sınırı nedir?

Selfy Card’a sahip olmak ve kullanmak için 12 yaşında olmak yeterlidir. PTT işyerlerinden yapılacak işlemlerde yaş sınırı 15’tir.  

Selfycard’ı nerelerden alabilirim?

Selfycard’ı şu anda sadece D&R mağazalarından satın alabilirsin. Çok yakında tüm Türk Telekom bayilerinden de kartına ulaşabileceksin.

Selfycard kullanmak için bankada hesap açmak gerekiyor mu?

Hayır, gerekmiyor. Selfycard'a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsin. D&R satış noktalarından 9.90 TL'ye alabileceğin Selfycard’ını, İninal’ın tüm noktalarından para yükleyerek kullanabilirsin.

Selfycard  nasıl aktive edilir ?  

Selfy mobil uygulamasındaki Selfy card bölümüne tıklayarak, kartının arkasında yer alan barkod numarasını okutabilir veya kişisel bilgilerini ve kartının son 4 hanesini kendin girerek aktivasyonu tamamlayabilirsin.

Kaç adet Selfycard hesaba eklenir?

1 adet Selfycard kişiselleştirebilir/hesaba eklenebilir.  

Selfycard’ımı nasıl kullanıma kapatabilirim?  

Kullanmadığın kartlarını Selfy Mobil uygulamasından kullanıma kapatabilir ya da TurkTelekom müşteri hizmetlerini arayabilirsin. TurkTelekom Müşteri Hizmetleri numarası: 444 1 444

Selfycard ile 3D Secure işlemi nasıl yapabilirim?

Selfycard’ını kişiselleştirdikten sonra 48 saat içerisinde kartınla 3D Secure gerektiren işlemleri yapabilirsin. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, senin bilgin olmadan kartında işlem yapılamamasıdır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde, Selfycard’ı eklediğin hesaba bağlı telefonuna bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

Selfycard’ıma nereden para yükleyebilirim?

Selfycard‘ ına Migros, Pratik işlem noktaları, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan, Migros, PTTMatik’ler, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları, Şok Market’lerden bakiye yükleme yapabilirsin.

Selfycard’a ilk seferde kaç para yüklenebilir?

Selfycard’a ilk yüklemede 750 TL'ye kadar para yükleme yapılabilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın Selfy uygulamasından kişiselleştirilmesi / hesaba eklenmesi gerekmektedir. Kişiselleştirilmeyen / hesaba eklenmeyen kartlara 2. Kez yükleme yapılamaz.

Selfycard harcama limiti nedir?  

Hesaba eklenmiş kartların 1 ay için toplam harcama limiti 750 TL'dir. Her ayın 1'inde bu limit tekrar 750TL olur.

Havale ve EFT ile Selfycard’ıma nasıl bakiye yüklerim?

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:

 • Selfy uygulaması üzerinden yüklenebilir tutarını kontrol etmelisin. Yüklemek istediğin tutar, aylık yüklenebilir tutar olan 750 TL’nin üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paran iade edilecektir.
 • Başarısız yükleme işlemi hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleşmiş ise gün sonu, mesai saatleri dışında gerçekleşmiş ise sonraki gün sonu ve hafta sonu ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabına iade edilecektir.
 • Selfycard’a ilk yüklemede 750 TL'ye kadar para yükleme yapılabilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın Selfycard uygulamasından kişiselleştirilmesi / hesaba eklenmesi gerekmektedir. Kişiselleştirilmeyen / hesaba eklenmeyen kartlara 2. Kez yükleme yapılamaz.

Yükleme için izlenecek adımlar:

 • Çalıştığın bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yap.
 • Akbank hesabın varsa havale ile, diğer bankalarda hesapların varsa EFT ile para transferi menüsüne gir.
 • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • EFT için (Akbank’tan başka bir bankadan gönderim yapıyorsan) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısın.
 • 15 dk. içerisinde bakiye kartına yüklenecektir.
 • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: Kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarası

Selfycard’ımla para çekebilir miyim?

Selfycard nakit para çekimine kapalıdır.

Selfycard’ın aylık servis ve kullanım ücreti nedir?

Selfycard’ndan her ay 2 TL aylık bakım servisi ve kullanım ücreti alınır. İçinde para olmayan kartlardan aylık servis ve kullanım ücreti alınmaz, geçmiş aylara ait servis ve kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez. (Örnek: Selfy’li Ayşe’nin Selfy Card'ında son 3 ay boyunca hiç para yoksa ve Ayşe 4. Ay içinde kartına para yüklerse, sadece 4. Aya ait olan servis ve kullanım ücreti alınır.)

Selfycard kullanım ücretleri nelerdir?  

https://www.selfy.com.tr/ adresinden, güncel ücretler ve para yükleme noktaları hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Selfycard şifrem nedir / nasıl değiştirilir?

Kartın ön yüzündeki 16 haneli kart numaranın son dört rakamı kartının şifresidir. Kartın şifresini PTT Matik'lerden veya mobil uygulama üzerinden değiştirebilirsin. Şifreni 3 kere hatalı girdiğinde kartın bloke olur. Selfycard’ını tekrar kullanıma açtırmak için Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayabilirsin.

Kartımın bakiyesini ve hesap hareketlerimi nasıl görebilirim?  

iPhone ve Android telefonlarda Selfy mobil uygulaması üzerinden kartına ait bakiye ve hesap hareketlerini görüntüleyebilirsin.

Kartın kayıp ve ya çalıntı durumlarında ne yapmalıyım?  

Kayıp ve çalıntı durumunda Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aranarak kart iptal edilmelidir. Kendi kimliğine kayıtlı başka bir Selfycard’ına, kaybettiğin veya çaldırdığın bakiyen aktarılabilir. Kişiselleştirilmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz. Kullanıcı hataları, kayıp, çalıntı vs. sebeplerle doğmuş /doğacak tüm zararlardan Selfycard kullanıcısı sorumludur; Türk Telekom ve İninal şirketleri sorumlu tutulamaz.

Son kullanma tarihi dolan kartımdaki bakiyeyi nasıl kullanabilirim?  

Yeni bir Selfycard satın alarak hesabına tanımlayabilir, eski kartındaki bakiyeyi Türk Telekom Müşteri Hizmetleri üzerinden transfer edebilirsin.

Selfycard’ımdaki bakiyeyi nasıl iade alabilirim?  

Selfycard’ındaki bakiyeyi iade almak için, kartın arkasındaki on üç haneli barkod numarasını, iade nedenini, iadesi istenen bakiye tutarını, iade yapılacak banka hesabı IBAN numarası bilgisini, banka hesabı sahibinin adı ve soyadını, hesabın bulunduğu bankanın ismi ve de kimlik fotokopisinin yer aldığı dilekçeni e-posta yoluyla info@ininal.com adresine göndermen gerekmektedir. Gönderdiğin doküman değerlendirildikten sonra, sana teyit e-postası gönderilecek ve iade süreci başlayacaktır. Bakiye iadesi, dilekçe tarihinden sonra 3 hafta içinde dilekçede belirtilen hesaba gönderilecektir. Selfycard’ındaki bakiye, operasyon ücreti olan 35 TL düşülerek ilgili hesabına iade edilecektir.

İnternetten satın aldığım bir ürünü iptal ettiğimde sipariş tutarı Selfycard’ıma ne zaman iade edilir?

İşlemine ait para iadeni işlem yaptığın internet sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığın yere göre değişiklik göstermekte olup 10 güne kadar sürebilmektedir. İade tutarını, kart hareketlerinden takip edebilirsin.

Selfycard hesabıma ait giriş şifremi nasıl sıfırlayabilirim?

Selfy uygulamasında Giriş sayfasından, Şifremi Unuttum sayfasına giriş yaparak hesabına ait bilgileri doğruladıktan sonra, sisteme kayıtlı cep telefonuna gönderilen Geçici Şifre'yi girerek hesabına ait şifreni sıfırlayabilirsin.

Kart Güvenlik Kodu (CVC2) nedir?

İnternette alışveriş yapmak istediğinde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihini ve 3 haneli güvenlik kodu (CVC2) kodu istenir. Güvenlik kodu kartın arkasındaki numaraların son 3 hanesidir ve değiştirilemez. 3 kere yanlış girildiğinde kartınız bloke olur.    

Selfycard 5GB hediyemi nasıl alabilirim?

Selfycard’ını Selfy uygulaması üzerinden aktive edince 5GB hakkın hattına tanımlanacaktır. Bu hediye bir kereye mahsus verilecek olup, söz konusu 5 GB hakkı bir hafta süresince kullanılabilecektir. Bir Selyli hat söz konusu kampanyadan yalnızca bir kere faydalanabilecektir.  

SİZE NASIL
YARDIMCI OLABİLİRİZ?
Selfy'den merhaba! İletişimin en eğlenceli hali Selfy'nin gençlik dünyasından mısın? 
Evet, Selfy müşterisiyim. Hayır, Selfy müşterisi değilim.
Lütfen cihazını dik konuma getir.