Türk Telekom Online İşlemler
TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.
Ücretsiz
Gözat
TL Ikonu TL Yükle Online İşlemler

CSI: Selfy. Görevimiz: Arayanı Bil.Elinizden kimse kaçamayacak…

Ne işe yarar?

ArayanıBil servisi sayesinde, telefonun kapalıyken, ya da hatta telefonun açık olduğu halde aranmak istemediğinde de de seni kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını telefonuna gelecek bir kısa mesajla öğrenebilirsin. Bu servis sayesinde aradığın numara kapalı ise, aradığın kişi telefonunu açtığı zaman şimdi kendisine ulaşabilirsin mesajı iletilecek.

Ayrıca ArayanıBil servisin aktif iken ulaşılamadığın durumda seni arayan aboneler sana sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888'i ücretsiz arayarak dinleyebilirsin.

ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsin:

Ulaşılamayan Durumlar İçin: ArayanıBil Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisin aktifse, telefonun kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS'le bildirir. Aynı zamanda ŞimdiAra servisi sayesinde karşı tarafa şimdi kendisini arayabilirsin mesajı iletilecek. 

Her Durum İçin ArayanıBil: Her Durum için ArayanıBil servisini, telefonun açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğin durumlar için kullanabilirsin. Her Durum için ArayanıBil servisin aktifken, telefonun açık olsa dahi çağrı almazsın, seni arayanlar "ulaşılamıyor" anonsunu dinler. O sırada sana gelen çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda seni kimin aradığı telefonuna kısa mesaj olarak gelir.

Nasıl kullanırım?

ArayanıBil servisini aşağıdaki yöntemlerle aktifleştirebilirsin.

 

SMS ile:

 

 • SMS’le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için "ACIK" yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsin.
 • ArayanıBil servisini her durum için aktifleştirmek için “ACIK” yazıp 5555’e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsin: **21*05559477070# Gönder

 

100# ile:

 

 • ArayanıBil aktivasyon işlemlerini *100# İşlemler menüsünden yapabilirsin.

 

Web Üzerinden:

 

 • ArayanıBil aktivasyon işlemlerini  Online İşlemler uygulamamızdan yapabilirsin. Uygulamayı indirmek için tıkla.

   

TT Mobil İletişim Merkezleri:

 

 • ArayanıBil işlemlerini, Türk Telekom Ofisleri ve Grup Mağazaları’na talebini ilettikten sonra, sistem üzerinden sana gönderilen SMS’i onaylayarak da yapabilirsin. 

 

ArayanıBil servisi ile posta kutuna bırakılan sesli mesajları 888’i ücretsiz arayarak dinleyebilirsin.

Daha?
 • ArayanıBil servisi aylık ücreti 2,65 TL'dir. 
 • ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi'ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilir.
 • Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.
 • TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanan mobil telekomünikasyon hizmetleri bundan sonra Türk Telekom® markası altında devam edecektir.

 

SMS ile iptal için:

 

 • ArayanıBil servisini her durum için iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e gönderebilirsin.

Arayanı Bil

SİZE NASIL
YARDIMCI OLABİLİRİZ?
Selfy'den merhaba! Sana en uygun içerikleri sunabilmemiz için seçimini yapabilirsin.
Türk Telekom Mobil Hatlıyım. Türk Telekom Mobil Hatlı Değilim.
Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz